Historia

en-titoli2014-15Aprilia została stworzona w kooperacji z działem racing, dzięki czemu godnie reprezentuje Grupę Piaggio i zawsze zajmuję najwyższe lokaty!

Ogromna ilość zwycięstw

W sumie 294 zwycięstw w wyścigach MotoGP, Aprilia to włoski konstruktor z największą liczbą zwycięstw w historii wyścigów motocyklowych. Posiada również 54 tytuły: 38 zwycięstw w Grand Prix mistrzostw świata (20 w kategorii 125 i 18 w kategorii 250 ), 7 tytułów Superbike i 9 tytułów Off-Road  (7 w eventach Supermoto i 2 Trial’owych ).

Historia

Aprilia stała się członkiem Grupy Piaggio w 2004 roku. Dzięki reorganizacji w szeregach działu Noale Racing, Grupa poszerzyła horyzonty w sferze wyścigów, z typu off-road do debiutu w World Superbike – w 2009 – dzięki Aprilii RSV4. Projekt odniósł sukces przynosząc 7 tytułów mistrzów świata od 2010 do 2014 roku.

Technologie

Dzięki wielu technicznym rozwiązaniom i unikatowym doświadczeniom w wyścigach, dzisiaj możemy dumnie powiedzieć, że Aprilia ustanowiła bariery do pokonania dla innych fabryk jeśli chcą, aby ich motocykle miały szanse konkurować z naszymi włoskimi maszynami. Idealnie zestrojone zawieszenia – główny atut Aprilii – połączone z nowatorską technologią silnka (RSV4 jest jedynym motocyklem sportowym na świecie, który masowo jest produkowany z silnikiem V4) i niepodważalnie najbardziej zaawansowaną elektroniką, pozwoliło stworzyć motocykl, który podbija szybkie tory wyścigowe, jak i kręte drogi.

Doświadczenie zdobyte na wyścigach na całym świecie pozwoliły wprowadzić wiele innowacji do użytku drogowego, aby zapewnić wysokie osiągi i bezpieczeństwo.

Nasze motocykle

Dzisiaj Aprilia oferuje nam wielki wybór wspaniałych motocykli, których ergonomia wyraża się jako sztuka w technologii i sportowego charakteru: od dwucylindrowego nakeda Shivera 750 do Dorsoduro 750 (supermotard), od Many 850, pierwszego motocykla z automatyczną skrzynią, do najnowszego projektu, Caponorda 1200, wspaniałego turystyka, od supernakeda Tuono V4 do rodziny RSV4, dostępnych w dwóch wersjach, the RR i Factory (RF), bezpośrednio bazujących na motocyklach ze świata wyścigów WSBK.

Gama skuterów Aprilii jest równie imponująca: flagowa Aprilia SRV850 jest najmocniejszym skuterem kiedykolwiek wyprodukowanym na świecie i wyposażonym w wyskiej klasy elektronikę jak ABS czy kontrola trakcji ATC.